Energiaklassi märgistus profikülmikutel
Kuna külmikud töötavad enamasti ilma ühegi pausita 24/7, on nende energiaklass eriti oluline.
Kui jaekaupluse kodutehnika väljapanek sisaldab enamasti ka värvilist energiaklasside märgistust, tuleb paljudele üllatuseks, et sama nõue on ka profikülmikutel. Juba 2016. aastast on Euroopa Liidu määrusega professionaalsete külmikute ja sügavkülmikute energiaklassi etikett kohustuslik, kuid mitmed tootjad olid seaduse rakendamisel olnud väga aeglased
Energiatõhusad külmikud ja sügavkülmikud aitavad kulusid kokku hoida ning vähendada elektriarveid. Lisaks toetab madal energiatarbimine jätkusuutlikku mõtteviisi. Energiatõhusaid mudeleid leiab nii baarikülmikute, säilitamise sügavkülmikute, klaasuksega külmikute kui ka gastronoomiaseadmete seast.
Kuidas lugeda energiaklassi etiketti?
Energiaklassi etiketi lugemisoskus on oluline, võrdlemaks omavahel kahte pealtnäha sarnast mudelit. Professionaalsete seadmete energiamärgisel peab olema teave tootja andmete, toote mudeli ja energiaklassi kohta, samuti energia tarbimine 365 päeva jooksul, netomaht ja kliimaklass. Energiaklassid liigituvad seitsmeks: A on õige energiasäästlikum ja G kõige vähem energiasäästlik ning igaüht iseloomustab oma värv. Mida tumedam roheline, näiteks energiaklass A või B, seda vähem elektrit seade kulutab.
Klass A võrdne või vähem kui 100 kWh/aastas. Klass B 101 kuni 124 kWh/aastas. Klass C 125 kuni 155 kWh/aastas. Klass D 156 kuni 194 kWh/aastas.
Energiaklassile tähelepani pööramine aitab säästa kulusid ja vähendab keskkonnamõju.